Backlink Nasıl Uygulanmalıdır? » search engine optimisation Hocası

Get Your FREE The Beginners Guide to SEO

In a fast-paced, dynamic field such as SEO, it is crucial to stay well-informed. Even seasoned SEO experts understand the need to keep on learning lest they become obsolete. Emerging trends. Algorithmic changes. Technological advancements. These are some of the few things every SEO professional should be watching out for. But if you haven’t been keeping an eye on these for whatever reason, don’t worry. We’ve got your covered.

Download Now

Backlink Nasıl Uygulanmalıdır? » search engine optimisation Hocası

0 4Backlink , bir web sitesi için olmazsa olmazlardandır. Backlink bir web sitesinin popülerliğini belirler. Bir web sitesi diğer siteler tarafından ne kadar öneriliyorsa bu web sitesi kalitelidir. Backlink’in katkı sağladığı diğer bir sistemse Google’nin algoritmalarından biri olan Trustrank sistemidir. Trustrank Google’nin sitenize verdiği değeri göstermektedir. Web siteleriniz 10 puan üzerinden değerlendirilir. Google için bir web sitesi diğer siteler tarafından ne kadar fazla kaliteli Backlink alıyorsa o kadar kalitelidir.

Backlink alırken nelere dikkat etmemiz gerekiyor?

Google güncellemesinde alınan bağlantılara yönelik çok önemli bir duyuru yapmıştır. Almış olduğunuz Backlink kalitelisi ise faydasını zararlı ise anında zararını görebilirsiniz. Anahtar kelimelere yönelik Backlink almak faydalıdır lakin almış olduğunuz site son derece alakalı ve kaliteli olmak zorunda.

Daha önceden aldığınız siteden devamlı Backlink almak yerine sektörünüz ve benzer kaliteli sitelere yönelmeniz gerekir ayrıca link çıkış oranının fazla olmaması gerekli çünkü sizlerden sonra binlerce kişi ücretli bağlantı alacağı için artık alınan sitenin gücü kalmayacak ve spam etkisi yaratmaya başlayacaktır.

Farklı sektör ve kalitesiz içerikler hatta kötü içeriklere sahip olan sitelerden gelen bağlantıları Search Console aracılığıyla engellemeniz gerekiyor. Nofollow bağlantı arada bir alınan bilir zaten nofollow olmayan bağlantılar otomatik olarak Dofollow etkisi görüyor ücretli bağlantı almak yerine doğal Backlink almanız daha faydalı olacaktır.

►► https://www.seohocasi.com/backlink-seo-nedir/

SEO Hocası‘nı tüm sosyal ağlarda takip edin ;

Website ►► https://www.seohocasi.com/
Instagram ►► https://www.instagram.com/seohocasi
Facebook ►► https://www.facebook.com/seohocasicom/

source

Leave A Reply

Your email address will not be published.